+420 605 280 482
Martin@skiandbike.cz
Po-Pá 11:00-19:00
So: 10:00-14:00
Prodejna 400 m2
Praha Kunratice
Prázdný košík

Nástrahy při výběru nového kola

V dnešní době máte na výběr z nespočetného množství značek, modelových řad a variant rozličných druhů cyklistických kol. Než se do jeho výběru dáte, zkuste si utřídit odpovědi na základní otázky, které se výběru týkají.

Na jakých cestách budu s kolem jezdit? Spíše silnice, šotolina, cyklostezky, nebo město?

Jakým způsobem budu kolo používat? Jde mi o rekreaci, chci aktivně sportovat nebo jen dojíždět například do práce?

Co od kola chci? Proč si kupuji nové kolo? Jde mi o komfort, na mém kole mne bolí záda. Kolo je těžké. Chtěl bych zkusit amatérské závody.

V Česku nejčastěji kupujeme kola pro rekreační jezdění po cyklostezkách. Chceme pohodlné kolo, se kterým si užijeme volný čas s kamarády nebo s rodinou. Pokud je to i Váš případ, po čem se podívat?

4-5 let dozadu byla trendem v cyklistice trekingová kola. “Střední cesta“ mezi kolem horským a silničkou. Nyní jsou krosová kola v útlumu a nastupuje trend nový. Tím jsou horská kola s průměrem kol 29“. Důvodů je hned několik, horská kola v posledních letech zeštíhlila a jsou lehčí než trekingová. Co do velikosti pláště povyrostla z původních 26“ na 29“. To přináší komfort do jízdy a maže rozdíly proti krosovému kolu na silnici a dodává jistotu při jízdě v terénu. Velké rozdíly naleznete v provedení rámu kola. Ergonomie rámu značně ovlivňuje Vaše pohodlí a může předcházet bolesti zad. Jde o hodně individuální prvek, protože každý člověk je jiný – dva lidi, kteří jsou stejně vysocí nemusí mít stejně dlouhé ruce, nohy, trup. V dobré prodejně budete mít možnost vyzkoušet více variant a vyberete si optimální právě pro Vás.

Co dělá u horských kol největší rozdíly v ceně? Proč skoro stejně vypadající kola stojí 10 a 40 tisíc korun?

Jednoduše – jde o materiál a komponenty. U levnějších kol dostanete hliníkový rám, u dražších bude rám zeslabovaný pro nízkou hmotnost nebo dostanete rám karbonový. Stejně tak to bude platit u zapletených kol. Výsledkem je, že kolo neváží 14 kg, ale bude směřovat pod 10 kg.

Velký rozdíl v ceně udělá vidlice a její provedení. Nejlevnější kola mají odpružení vidlice řešené pružinou, a navíc nebudou uzamykatelné. Dražší vidlice mají odpružení řešené vzduchem a lze je nastavit přímo na Vaši váhu. To má zásadní vliv na komfort při jízdě v terénu. Vidlice bývá uzamykatelná přímo z řídítek a při jízdě na silnici, či do kopce Vám nebude brát energii.

Cenu spoluutváří komponenty, tedy kliky, řazení, přesmykač, brzdy a další prvky, které dělají z kola funkční stroj. Opět platí, že u levnějších kol se setkáme se základní řadou komponentů. Čím dražší kolo bude, tím lehčí, přesnější a odolnější komponenty na svém kole budete mít.

Před koupí kola se zastavte na konzultaci a nebojte se zeptat na jakýkoliv dotaz. Kvalitního obchodníka poznáte právě tak, že se Vám bude věnovat a budete cítit, že Vám chce především pomoci a takový náš tým SkiAndBike.cz přesně je

ZÍSKEJTE 200 KČ SLEVU NA PRVNÍ NÁKUP!

Je to jednoduché, stačí vyplnit níže svůj email, na něj Vám následně dorazí Váš slevový kód. Slevu lze uplatnit u objednávky přesahující hodnotu 3 000 Kč. Slevu nelze kombinovat s dalšími slevami včetně již zlevněného zboží.